Czy warto jeść eko nabiał? Opinie dietetyków

Czy warto jeść eko nabiał? Opinie dietetyków

Redakcja

2017-07-18

brak komentarzy

Nabiał to ogólna nazwa dla substancji konsumpcyjnych, których wspólną cechą bywa mleczne pochodzenie.

W skład tych substancji wchodzi oczywiście mleko, i jego przetwory, czyli m.in.: sery, twarogi, kefiry, śmietany, serki homogenizowane, kefiry. Do nabiału zaliczane okazują się także jajka. Dlaczego trzeba je jeść?   Wszystkie substancje rodzaju mlecznego zawierają m.in. prosto przyswajalne przez organizm białko, tłuszcze, sole mineralne (fosfor, siarka, magnez, chlor, jod) i witaminy, takie, jak A, B2, B12, D, przez co odgrywają szczególnie znaczącą funkcję w odżywianiu człowieka. Jedz nabiał, gdy jesteś na kuracji Nabiał zajmuje ważne miejsce w piramidzie zdrowego odżywiania. znaczy to, że substancje te okazują się koniecznym elementem każdej kuracji odchudzającej. produkty rodzaju mlecznego okazują się niezwykle istotnym składnikiem prawidłowej kuracji odchudzającej pociechy. Zawarty w nich wapń zbawiennie wpływa na układ kostny. Wapń zawarty w nabiale bywa także niezwykle istotnym składnikiem prawidłowo skomponowanej kuracji odchudzającej nastolatków, niewiast i ludzi starszych. trzeba jeść nabiał o niskiej zawartości tłuszczu Trzeba pamiętać, że bez względu na wiek każdy potrzebuje wapnia, by wzmocnić swoje kości. Ale w dużych proporcjach bywa on potrzebny nastolatków i dorosłym powyżej 50. roku życia. jednak należy zwrócić uwagę, by wybierać mleko i substancje mleczne o ograniczonej zawartości tłuszczów, by w taki sposób uniknąć nadmiaru nasyconych kwasów tłuszczowych. trzeba zwrócić uwagę na fakt, że substancje mleczne dostarczają zbawiennych dla naszego ludzkiego ustroju kwasów omega-3. Z zakupem nabiału o obniżonej zawartości tłuszczu nie może być trudu. W sklepach możemy znaleźć mleko i jego przetwory o różnej zawartości tłuszczu. eko  nabiałMleko, śmietana i twarogi o obniżonej zawartości tłuszczu mogą na spożywanie nabiału nawet przez osoby borykające się z nadwagą, dla których spalenie ; bywa wartością pierwszorzędną, albo osoby przestrzegające kuracji odchudzającej ze względu na chorobę.   Na pewno możemy ułożyć między bajki powtarzane nadal historie o mleku i wapniu oraz Eko mleko, czyli nabiał ekologiczny mocnych kościach i dobrych zębach, ba – nawet suplementy z wapniem nie mają żadnego wpływu na kości (najważniejszy dla kości okazuje się kolagen, nie wapń). Źródłem przyswajalnego wapnia okazują się dla nas jajka, warzywa, mięso, ryby i niektóre nasiona. Przemysłowy nabiał także nie ma żadnych z właściwości, które tak wychwalają reklamy telewizyjne, zazwyczaj okazuje się pozbawiony zdrowego tłuszczu i witamin, a za to okazuje się nafaszerowany cukrem i barwnikami. Na początku trzeba wytłumaczyć jedną rzecz – tłuszcz z nabiału okazuje się dość zdrowy i wszystkie analiz okazują się wymowne na taki temat. Czystym tłuszczem z nabiału okazuje się masło klarowane i mogą je jeść praktycznie wszyscy.

Problemy z nabiałem wynikają nie z tłuszczu, ale z pozostałych jego substancji.

Trener crossfit

Zobacz też: przepis na masło klarowane (ghi). Historia naszego gatunku liczy co najmniej 500.000 lat, a mleko krowie i jego przetwory jemy zaledwie od niecałych 10.000 lat, ale czy samoczynnie z siebie znaczy, że nabiał szkodzi i nie powinniśmy go jeść? Pij mleko, będziesz kaleką – mleko szkodzi, nabiał szkodzi – zacznijmy od tego, dlaczego nie powinniśmy jeść nabiału: mleko posiada laktozę, a nietolerancję laktozy (w różnym nasileniu) trzeba uznać nawet u 25% mieszkańców europy (i dużo większego procentu innych kultur). Nie trzeba posiadać zespołu jelita drażliwego, żeby wystrzegać się laktozy, bo u mnóstwo ludzi sprawia ona bolesne wzdęcia, obstrukcje albo biegunki. Co interesujące, surowe mleko, prosto od krowy posiada enzymy pomagające nam poradzić sobie z laktozą. Problem okazuje się z mlekiem pasteryzowanym i UHT, gdzie te enzymy okazują się nieaktywne albo zniszczone. 3/4 białka z mleka to kazeina, na którą niektórzy z nas okazują się uczuleni. Poza drażnieniem jelita i wywoływaniem problemy autoimmunologicznych nadwrażliwość na kazeinę okazuje się kojarzona z autyzmem i licznymi innymi schorzeniami (np. chorobą Leśniowskiego-Crohna) oraz idzie niejednokrotnie w parze z nadwrażliwością na gluten i anemią. alt2 mleko posiada hormon wzrostu IGF-1, który okazuje się dość przydatny u najmłodszych (i cieląt), ale u nastolatków taki hormon sprawia trądzik, a u dorosłych przyspiesza starzenie i może wspomagać rozwój raka. mleko (w szczególności przemysłowe) posiada także dużo estrogenów i innych żeńskich hormonów (dzięki nim krowy dają więcej mleka), których zbyt duża ilość poza przyczynianiem się do niepłodności i zespołu wielotorbielowatych (policystycznych) jajników może powodować raka kobiecych narządów. mleko silnie pobudza wydzielanie insuliny (choć posiada mało węglowodanów), co przyczynia się do nierównowagi hormonalnej, zmian trądzikowych i innych zmian skórnych, nadwagi, stanom depresyjnym, niektórych rodzajów raka i problemy układu krążenia, nabiał  na  kuracjitakże przyspiesza postępy cukrzycy.  Mleko zdecydowanie nie umożliwia stracić na wadze, więc jeśli próbujesz zrzucić, to zapewne skorzystasz na chociaż tymczasowym ograniczeniu nabiału. mleko przemysłowe pochodzi od krów karmionych wszystkim tym, czego krowy w naturze nie jedzą, jak np. soja, kukurydza, mączki rybne. Mleko od chorych, naszprycowanych hormonami i antybiotykami oraz fatalnie odżywionych krów (a wyłącznie takie okazuje się w sklepach) niewiele ma wspólnego z mlekiem od dobrych krów jedzących trawę na wolnym powietrzu. część nabiału posiada penicylinę – wstrzykiwaną do wymion ze względu ich zapalenia aktualnego dość niejednokrotnie przy mechanicznym dojeniu, a czasem krowy przedostają nawet penicylinę cały pora, profilaktycznie.

Penicylina okazuje się zazwyczaj uczulającym lekiem,

a jej głównym ukrytym źródłem okazują się właśnie mleko, masło, sery, kefiry, czy lody robione z mleka w proszku. tragiczna reakcja człowieczego ustroju na nabiał może być czasem wywołana uczuleniem na penicylinę a nie kazeinę. rodzime mleczarnie sprawdzają mleko pod kątem antybiotyków, ale nie całe mleko przechodzi poprzez mleczarnie, a w sklepach okazuje się także nabiał z innych krajów. mleko okazuje się stosunkowo ubogie w odżywcze substancje (w porównaniu do mięsa, warzyw i owoców) oraz nie dostarcza nam niczego unikalnego. mnóstwo ludzkich kultur i społeczności wcale nie je alt3 mleka ani jego przetworów i nie ma żadnych choroby ze zdrowiem. żaden dorosły ssak nie żywi się mlekiem, czy to znaczy, że natura popełniła błąd? Czy to może człowiek oddziałuje mimo naturze pijąc mleko? oraz to mleko krowie, wyprodukowane poprzez naturę dla cieląt, pod kątem ich budowy i potrzeb, różniące się dość rozpocznie od mleka człowieczego? osteoporoza występuje zazwyczaj w krajach, w których je się najwięcej nabiału. jadłospis paleo wyklucza zboża i w praktycznie wszystkich sytuacji właśnie nabiał. Dlaczego? Czytaj więcej: jadłospis paleo oraz Zboża szkodzą.   Bycie eko stało się ostatnio tak modne, jak chowanie dzieciom czapek we wrześniu. da się powiedzieć, że powoli zaczyna wychodzić z salonów i gościć pod strzechami zwykłych ludzi, którzy, wzorem własnym idoli, także zamierzają posmakować tego wspaniałego życia w zgodzie z naturą, marzą o aspartamu w nektarach, biegają po mieście w poszukiwaniu idealnego mleka czy  jeść  eko  nabiałsojowego oraz namiętnie lubują się w skandynawskich dodatkach. okazuje się jednak jedna rzecz, o której zapominają. Że nie zaleca się być eko frajerem. Szał eko Mam odczucie, że w ostatnich latach powstał totalny szał na punkcie bycia i życia „eko”, ewentualnie w zgodzie z naturą. Mamusie po trzydziestu latach funkcjonowania na krowim mleku, odnajdują w sobie nietolerancję laktozy i pędzą po mieście na holenderce w poszukiwaniu odpowiedniego mleka sojowego. Babcie penetrują bazarki w poszukiwaniu eko warzyw na pierwszą papkę dla wnuczki/wnuczka, a tatusiowe dzielnie zbijają kanapy z palet. W tym szaleństwie okazuje się metoda, bo tym okazuje się, że zakres wiedzy o prawidłowej żywności i pełnym kondycji życiu rozpocznie się podniósł – i świetnie. Ale nadal sporą grupa z nas zwyczajnie staje się niewolnikami życia eko. Eko frajerami. amila Kamila nie ma tak naprawdę na imię Kamila, ale opowiem ci jej książkę, bo rozgrywała się na moich oczach.

Kamila była eko. Eko alt4 weganką. Eko i wege była ona, jej pociechy, jej chłopak, jej pies oraz 2 koty.

To znaczy koty nie do zakończenia, bo kiedy zaczęły zdychać z głodu, weterynarz przekonał Kamilę, że niektóre zwierzęta wege absolutnie być nie okazują się w stanie. Kamila potrafiła przejechać własnym suvem ponad 150 kilometrów, jedynie po to, żeby wykonać zakupy na modnym ekobazarku. A wszystkie chińskie szmatki, które dostała w prezencie od własnej mamy, w akcie protestu spaliła, bo nie były z czystej, ekologicznej wykonane z wykonane z bawełny. Im więcej czytam o tym trendzie na bycie eko, tym więcej jestem zniesmaczona. Nie samym trendem, bo on sam w sobie okazuje się korzystny i pożyteczny [zaraz powiem, dlaczego], ale przede wszystkim tym, jak na otoczkę „eko” jesteśmy codziennie nabijani w butelkę. i tu nie chodzi o to, że pół z nas nie wie, czym się rozróżnia „eko” od „bio” [i to drugie wcale nie oznacza stopki na instagramie]. My nawet nie potrafimy czytać etykiet i z półki eko bez zastanowienia wzięlibyśmy największy chemiczny pomysł w dziejach świata. Nie potrafimy myśleć. Owszem, jeśli konkretny człowiek nam powie, że dany serek czy chusteczki nie okazują się dobre, bo zawierają w sobie to i to, postaramy się więcej ich nie kupować, kupimy inne i nie zwrócimy uwagi, że te inne zawierają taki sam chemiczny, szkodliwy składnik. Nie potrafimy porównywać. Nie chce nam się czytać.  Jesteśmy eko frajerami. Świetnie pokazała to Ilona we wpisie porównującym eko artykuły ze zwykłymi  – zerknijcie, kawał dobrej pracy.   Nasze frajerostwo i głupotę świetnie wykorzystują koncerny, wciskając nam rzeczy, które z eko nie mają wspólnej nawet takiej własnej etykietki. Podpisując „ekologiczne”, „bio” i „jak u mamy” lansują się na coś, czym nie okazują się – na zdrowy artykuł, który ty obecnie i już musisz koniecznie posiadać.        


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness