Jaki produkt zawiera najwięcej kofeiny? To musisz wiedzieć!

Jaki produkt zawiera najwięcej kofeiny? To musisz wiedzieć!

Redakcja

2017-09-06

brak komentarzy

Kofeina to wyłącznie mała czarna. Zawierają ją nawet na tabletki na spalenie tłuszczowej.kofeina

Zobacz, czym jeszcze możesz zastąpić małą czarną. przenigdy wcześniej mała czarna nie była tak popularna jak dziś. faktorem bywa przepracowanie i niewystarczająca dawka snu. Dwie lub trzy szklanki w ciągu dnia wpływają na koncentrację, mogą uwolnić stres, pobudzają mózg, a także sprawiają, że żyje się dłużej – podaje portal Health.com. mimo wszystko jej nadużycie ma nieprzychylne rezultaty, takie jak odwodnienie, kłopoty ze snem, zdenerwowanie czy problemy podczas ciąży. Ale jeżeli chcemy usunąć kofeinę z naszej kuracji odchudzającej, może nie być prosto. Okazuje się mimo wszystko, że wyłącznie mała czarna czy herbata ją zawierają. Przedstawiamy listę nietypowych suplementów, w których również możemy ją znaleźć. 1. mała czarna bezkofeinowa Gdy w 2007 roku przebadano 36 kaw bezkofeinowych z różnych kawiarni, okazało się, że wszystkie zawierają kofeinę. Wprawdzie 5 razy mniej niż standardowa mała czarna, mimo wszystko nie były od niej wolne. 2. Napoje gazowane To, że takie napoje dodają energii, nie bywa niczym nowym. A to dzięki temu, że cola i specyfiki do Gdzie jest najwięcej kofeiny? niej podobne „mieszczą” nawet 1/2 dawki kofeiny zawartej w filiżance kawy. z kolei napoje „dietetyczne” - ­ 1/5. 3. Czekolada W ziarnach kakaowca znajduje się kofeina, więc żadna gdzie  jest  najwięcej  kofeinyczekolada nie bywa od niej wolna. Im ciemniejsza tabliczka, tym więcej substancji w niej znajdują się. Przeciętny batonik posiada w składzie 10 razy mniej kofeiny niż filiżanka kawy. z kolei czekoladki mające dodać energii „mieszczą” 60 miligramów kofeiny, czyli 6 razy więcej niż zwykły baton. 4. Lody Firmy produkujące lody mają zazwyczaj w własnej ofercie odczucie smakowe kawowy. Pół kubka takiego deseru zawierać może od 30 do 45 miligramów kofeiny – czyli tyle, co puszka coli. Lody czekoladowe zawierają natomiast jedynie 3 miligramy substancji. 5.

Tabletki na spalenie tłuszczowej   produkty  z  kofeiną

Specyfiki mające spowodować utratę wagi przepełnione okazują się kofeiną. Przykład? Przyjęcie dziennej dawki Zantrexu­3 bywa równoznaczne z wypiciem 12 filiżanek kawy. 6. Tbletki przeciwbólowe Małe dawki kofeiny mogą pomagać np. na migreny, dlatego substancję wzmaga zakres się do pigułek. Dwie tabletki zawierać mogą tyle stymulantu, alt2 co znaczną mała czarna w popularnych sieciówkach. 7. Woda energetyczna Na rynku pojawia się coraz bogatsza okazja wód wzbogacanych witaminami, guaraną czy kofeiną. Butelka takiego napoju posiada w składzie nawet 50 miligramów kofeiny, czyli tyle, co pół szklanki kawy. 8. Alkoholowe drinki energetyczne W Ameryce wycofano z rynku dużo z nich po tym, jak się okazało, że jedna puszka napoju posiada w składzie 214 miligramów kofeiny, czyli tyle, co 6 puszek coli lub ponad 2 szklanki kawy. Ponadto problem stanowiło to, że specyfiki posiadające alkohol dostępne były dla nieletnich konsumentów 9. Guma do żucia Dwie draże niektórych gum to odpowiednik szklanki kawy. Na los większość producentów powiadamia na opakowaniu, że bywa to artykuł, który ma nas pobudzić. Kofeina to jeden z niewielu legalnych narkotyków. Psychoaktywny stymulant, pochodna ksantyny, stosowany okazuje się przez ludzi przynajmniej od parunastu tys. lat. Wytwarza ją mnóstwo roślin – służy im do… zwalczania szkodników. Tak, kofeina to prawidłowy pestycyd, który funkcjonuje paraliżująco na owady. Dlaczego popijanie leków colą, mlekiem czy oranżadą może być niebezpieczne? mimo powszechnej opinii mała czarna, alt3 herbata, guarana, kakao i yerba mate zawierają dokładnie taki sam związek – alkaloid purynowy 1,3,7-trimetylo-1H-puryno-2,6(3H,7H)-dion czyli właśnie kofeinę. Nazwy takie jak teina, guaranina czy mateina oznaczają tę samą substancję. jednak

oddziaływanie naparów z roślin może się różnić ze względu na obecność odrębnych psychoaktywnych alkaloidów.

Ile kofeiny zawierają różne napoje? Poniżej zestawienie najpopularniejszych źródeł kofeiny w przeliczeniu na litr napoju. Oczywiście nie pijemy litra espresso, ale w taki sposób da się ocenić moc poszczególnych napojów. substancje okazują się przybliżone. Przy okazji – dawka śmiertelna wynosi prawdopodobnie 192 mg na kg masy ciała. Prawdopodobnie, ze względu na to że wartość ta dla człowieka nie został zbadana. By wchłonąć śmiertelną porcję kofeiny osoba o wadze 70 kg musiałaby wypić nie mniej niż 7 litrów espresso (przy założeniu, że większość kofeiny wchłonęłaby się do organizmu). Kofeina to dla nas zazwyczaj synonim kawy. Nic więcej mylnego. Jak się okazuje największe jej pokłady znajdują się na przykład w… aspirynie. Bez kofeiny ciężko wyobrazić sobie każdy dzień. Pijemy kawę, ze względu na to że powinniśmy. Pijemy ją, ze alt4 względu na to że lubimy jej odczucie smakowe oraz aromat. jednak źródła kofeiny nie należy szukać jedynie w małej czarnej. mała czarna vs herbata W 100  gramach zaparzonej herbaty znajduje się zaledwie 20 mg kofeiny. W owej samej ilości kawy znajduje się średnio 2 razy więcej kofeiny. dawka kofeiny w napoju jest zależna również od rozmiaru parzenia. Mocna herbata (parzona przez 5 min) może mieć aż  31 mg kofeiny. Coca-Cola vs Red bull 100 g Cola-Coli posiada w składzie wyłącznie 8 mg kofeiny, a dwie szklanki Coli zawierają więc prawie tyle samoczynnie kofeiny co jedna herbata. Co interesujące napój bez cukru posiada w składzie dużo więcej kofeiny. Red Bull wcale nie bywa numerem jeden w rankingu kofeiny. Ma jej zaledwie 30 mg na 100 g napoju. Leki Najwięcej kofeiny zawierają tabletki na zrzucanie nadwagi oraz leki. Aspiryna posiada w składzie 65 mg kofeiny w jednej tabletce, Repan (lek przeciwbólowy) ma jej 40 mg. szczególnie wysokie dawki kofeiny mają również tabletki odchudzające. Niektóre mogą zawierać od 175 do 200 mg kofeiny.

 

Zobacz też 

Trenerzy w Krakowie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness