Motywacja do ćwiczeń - dzięki tym prostym sposobie, będziesz miała ją zawsze!

Motywacja do ćwiczeń - dzięki tym prostym sposobie, będziesz miała ją zawsze!

Redakcja

2017-07-06

brak komentarzy

Brakuje Ci samodyscypliny podczas realizacji planu treningowego? Szybko się zniechęcasz? Pora nauczyć się, jak nie tracić motywacji do ćwiczeń, ponieważ to właśnie ona jest kluczem do sukcesu. Postępuj zgodnie ze wskazówkami WH, a osiągniesz idealną figurę i korzystniejsze zdrowie. WH 2015-05-11 fot. Chris McPherson Motywacja to podstawa ćwiczeń. Bez niej raczej nie ruszysz się z komfortowej kanapy. Poniżej znajdziesz listę prostych patentów, które umożliwią ci jej nie tracić nawet w najtrudniejszych chwilach. weź po nie w trakcie trzyetapowego programu treningowego WH, podczas którego przemodelujesz swoją sylwetkę z Chrisem Powellem (o ile w ogóle będą Ci potrzebne). 1. Zdefiniuj cel   Zanim zabierzesz się za poważne treningi, zastanów się, na czym tak naprawdę Ci jest zależne. Chcesz być szczuplejsza,jak  zmotywować  się  do  ćwiczeń to jasne. Spróbuj mimo wszystko pomyśleć o tym zamiarze w trochę szerszej perspektywie, a szybko uznasz, że to jedynie efekt uboczny ćwiczeń.

Jego prawdziwy rezultat to wyższa gwarancję siebie, korzystniejsze zdrowie,

samopoczucie i kondycję, która napędzi Cię do stawiania sobie kolejnych wyzwań. 2. Monitoruj postępy Po dowolnym ćwiczeń wykonuj notatki. notuj liczbę serii, powtórzeń, czasy, oceniaj swoje samopoczucie itd. Pamiętaj, że czasami plan nie jedynie spala tkankę tłuszczową, ale buduje też mięśnie, dlatego nie panikuj, gdy waga stale powinno wskazywać wynik podobny do tego sprzed zaczęcia planu. 3. bądź elastyczna   Co jakiś moment modyfikuj cel, do którego dążysz. Stawiaj sobie też mniejsze wyzwania. i pamiętaj – chodzi o to, byś włączyła do własnego życia szereg drobnych zmian, dzięki którym będziesz czuła się dobrze, a nie udała się na 90-dniowy obóz treningowy, po którym hasło „jo-jo” powinno straszyć Cię z Jak nie tracić motywacji do ćwiczeń? dowolnej strony. 4. Nie wierz w cuda modyfikacje masę i w lustrze zauważysz stosunkowo szybko, zwłaszcza gdy Twój urlop od treningów trwał nawet nie miesiące, a wakacji. Po pewnym czasie to „powodzenie początkującej” mimo wszystko się wyczerpie, a Ty będziesz musiała w fitness klubie dawać z siebie jeszcze więcej. Żeby z góry nie stawiać się na porażki położenia, zobacz, ile trzeba zrzucić masę w tydzień. 5. Ustaw deadline Jeśli po trzech miesiącach plan treningowy straci swoją przydatność do użycia, bez żalu zamień go wtenczas na inny. 6. Więcej radości Nie traktuj każdego ćwiczeń śmiertelnie poważnie. Od momentu do momentu daj się ponieść i pozwól sobie po prostu na świetną zabawę. 7. Według planu Po dowolnej sesji treningowej notuj, ile obwodów udało Ci się ukończyć. i troszcz się o to, by za dowolnym razem był to zdecydowanie lepszy rezultat. 9. We dwoje Znajdź sobie treningowego pana. Motywujcie się nawzajem do kolejnych treningów. odrobina rywalizacji na pewno też nie zaszkodzi...

10. Pod kontrolą Pierwsze podejście do nowoczesnego ćwiczenia wykonuj

pod okiem instruktora albo doświadczonej koleżanki. następne próby monitoruj w lustrze. motywacja  do  sportu    WH 03/2015   Kiedy tracimy motywację? Jeśli z ćwiczeniach na trening widzisz postępy siłowe, a z tygodnia na tydzień Twoja waga idzie w świetną stronę – motywacja do treningów i trzymania odpowiedniej zabiegu odchudzającej nie jest trudu. Problemy zaczynają się w punkcie gdy następuje przestój. Wtedy też tracisz chęć na trening, a wyjście na siłownię staje się przymusem. mimo wszystko niedobór postępów nie okazuje się jedynym anty – motywatorem. chwilowy niedobór formy, wstyd przed więcej umięśnionymi kolegami, którzy krócej alt2 ćwiczą, zmęczenie organizmu i dużo pozostałych czynników może na to posiadać wpływ. Niezależnie od tego co sprawia, że nie posiadasz ochoty na trening – nie możesz się poddawać! Wiedz, że możesz zrobić co tylko zechcesz z własnym ciałem, jedyną przeszkodą okazuje się Twój umysł! Sprawdź co Cię motywuje do treningów. Nie ma jednego motywującego elementu, który zadziała na każdego. Jak dużo ludzi na świecie – tak dużo różnych motywacji może działać na różne osoby. Jeśli nie masz pojęcia co mogłoby powodować, że będziesz biegł na trening, sprawdź co może posłużyć jako Twój motywator przed treningowy:

Zdjęcie wymarzonej sylwetki. Wydrukuj i powieś na ścianie zdjęcie sylwetki,

jaką zamierzasz zbudować. Za każdym kolejnym kolejnym razem gdy popatrzysz na ścianę – przypomnisz sobie jaki okazuje się Twój cel. Filmiki motywujące. wypowiedzi ludzi, które zaczynały od zera, a okazują się światowej sławy kulturystami pokazują, że nie trzeba urodzić się mezomorfikiem, aby posiadać muskularne ciało. Ponadto wypowiedzi trenerów motywujących, z dynamiczną muzyką w tle, rozpocznie poprawią Twój humor i przypomną Ci, że jedyną przeszkodą w osiągnięciu zamiarze okazuje się Twoje lenistwo. Twoje zdjęcie przed rozpoczęciem obowiązkach nad własnym ciałem. Jeśli nie wyglądasz prawidłowo – nie przepadasz za oglądaniem własnej sylwetki w lustrze. Co za tym idzie – nie masz pojęcia jak źle wyglądasz. W miarę postępów, przyczepiaj obok kolejne zdjęcia, na których powinno widać różnicę. Pamiętaj – spoglądając codziennie  w lustro może Ci się wydawać, że nie ma efektów. tylko porównanie sylwetki przed rozpoczęciem treningów, a dotychczasowym wyglądem ukaże Twoje postępy Muzyka, która oddziałuje stymulująco (według własnych preferencji). Na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z osobami, które podczas alt3 każdego ćwiczeniach mają słuchawki na uszach. jest to najdogodniejszy sposób na zwiększenie motywacji podczas treningów. Niezależnie czy okazuje się to rap, techno a może rock – istotne aby ta muzyka dawała Ci „zastrzyk energii”.    

Czy wyobrażasz sobie Adama Małysza startującego w mistrzostwach kulturystycznych

albo Mariusza Pudzianowskiego biegającego maratony? Zapewne nie. Dlatego skoncentruj się na tych sportach, których uprawianie sprawia ci radość a utrzymanie motywacji do dalszych ćwiczeń powinno rozpocznie łatwiejsze. Wyznacz sobie cele Motywacja do ćwiczeń powinno silniejsza jeśli wyznaczysz sobie osiągalne i zmierzalne cele, na których realizację przeznaczysz odpowiednio dużą dawkę okresu. Wyznaczone poprzez ciebie cele muszą być konkretne i zmierzalne, gdyż wyłącznie w ten sposób będziesz w stanie zweryfikować swoje postępy. Nie możesz zatem formułować celów nazbyt ogólnych jak na przykład „chcę być silniejszy” albo „chcę być szczuplejsza”, gdyż nie będziesz w stanie zweryfikować ich osiągnięcia. Twoje cele muszą być sformułowane szczególnie dokładnie, czyli np.: „chcę wyciskać 120kg na klatę” albo „chcę posiadać 60cm w talii”. przytaczane przykłady to przykłady celów długoterminowych. Aby je zrealizować potrzebujesz mimo wszystko więcej szczegółowego planu i wyznaczenia celów krótkoterminowych, które pozwolą na utrzymanie motywacji do ćwiczeń w okresach, gdy modyfikacje na twoim ciele nie okazują się dodatkowo widoczne. Przykładowym zamierzeniem krótkoterminowym powinno np. „w tym m-cu, dwa razy w 7 dniach przebiegnę 5 kilometrów” albo „w tym m-cu nie będę jadła słodyczy pod żadną postacią”. skrupulatne planowanie zabiegu odchudzającej i planu ćwiczeń wykracza poza ramy tego treści, mimo wszystko odsyłamy cię do pozostałych artykułów na fitnesi.pl traktujących omotywacja  do  zdrowego  życia planowaniu jadłospisu i zestawów ćwiczeń w zależności od obranego zamierzenia treningowego.

Pamiętaj, że alt4 najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie motywacji do ćwiczeń  

EcoSlim opinie

i pracy zawodowej nad sobą okazuje się zaplanowanie i wizyta kontrolna postępów – nieodzowną pomocą może się tutaj okazać kartka papieru i długopis, dzięki którym zaplanujesz co będziesz jadł poprzez najbliższy tydzień i jakie ćwiczenia i z jaką intensywnością będziesz wykonywał. Po każdym kolejnym kolejnym zakończonym dniu czy 7 dniach możesz dokonać krótkiej badania tego, co udało ci się zrealizować i zastanowić się nad ewentualnymi poprawkami do swojego krótkoterminowego planu, który ma doprowadzić cię do osiągnięcia wyznaczonego długoterminowego zamierzenia. Zmieniaj swoje ciało, ale bądź cierpliwy Czy zetknąłeś się z następującym defektem: niezależnie od tego jak ciężko trenujesz albo jak szczególnie dbasz o dietę twój organizm nie jest odpowiedzialna modyfikacje w twoim trybu życia? jest tak dlatego, ze względu na to że twój organizm ma naturalną tendencję do zachowywania stanu równowagi i za wszelką cenę powinno dążył do tego, aby nie poddawać się zmianom. Ma to zarówno dobre i złe implikacje - z jednej strony nie przybierasz gwałtownie masę gdy w punkcie słabości obżerałeś się słodkościami, ze względu na to że twój organizm posiada konkretny bufor, dzięki któremu niweluje nagłe modyfikacje w jadłospisie czy trybu życia, mimo wszystko z drugiej strony jednorazowy ostry trening nie doprowadzi do wzrostu mięśni czy zwiększenia siły. Organizm przecież dążył powinno do zachowania swojego aktualnego stanu i powróci do sytuacji wyjściowej jeśli nie dasz mu wystarczających, długotrwałych bodźców do zmian. To właśnie powodu braku natychmiastowych rezultatów w zrzucanie nadwagi czy ćwiczeniach ludzie szczególnie szybko tracą motywację do ćwiczeń i powracają do złych nawyków żywieniowych. Ty mimo wszystko nie popełniaj tego błędu.    

 

Zobacz też 

Opaski na rękę


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness