Sezor zimowy: jak przygotować się na stok?

Sezor zimowy: jak przygotować się na stok?

Redakcja

2017-07-18

brak komentarzy

Spadł śnieg - czas na narty.

Zobacz, ile kosztuje wypad do austriackiego Hintertux - 01-12-2015   Widok śniegu powoduje w nas pozytywne skojarzenia. Nastał pierwszy dzień meterologicznej zimy i rozpoczął się pora zimowego szaleństwa. chłodne górskie kurorty stają się gorącym głównym celem wycieczek. W     Masa, siła czy wytrzymałość? Jaki cel powinny realizować ćwiczenia siłowe przygotowujące do wyjazdu na narty? W czasie jazdy na nartach nie okazuje się konieczne pokonywanie sporych oporów – max obciążenie to masa ciała powiększona o ubiór. Ponadto wymagana okazuje się ciągła praca (napięcie) mięśni znajdujących się zwłaszcza w obrębie nóg, pleców, pośladków i w nieco oferta akcesoriów narciarskich bywa naprawdę obfita. Jak się w niej nie pogubić, na co zwrócić uwagę przy doborze składników wyposażenia czy stroju? Przeczytaj wypowiedzi naszych jak ubrać się na nartyprofesjonalistów i ciesz się śnieżnym szaleństwem w nadchodzącym sezonie! W Sprawdź, jak przygotować się na stok! powietrzu węszymy nadchodzącą zimę, przeglądamy oferty ośrodków wypoczynkowych z pięknie ilustrowanych katalogów i zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób spędzimy rozpoczynający się wkrótce czas.

Ci więcej aktywni wyobrażają sobie szusowanie wzdłuż

ośnieżonych stoków i zaczynają dobierać elementy narciarskiego wyposażenia. Na bajeczne chwilkę przyjdzie czas, najpierw należy zatroszczyć się o to, aby planowany urlop wypadł jak najdogodniej. okazuje się dużo technik uprawiania narciarstwa, których możemy spróbować w sezonie. Narty zjazdowe, biegowe, turowe czy do skoków...

Każde z nich to odmienny metoda na korzystanie z uroków zimy

. Narty, buty, wiązania, kijki, kaski, gogle czy odpowiedni strój okazują się gwarancją udanego górskiego wypoczynku. świetnie dotknąć po rady profesjonalistów przy doborze narciarskiego wyposażenia, żeby uprawianie sportu było komfortowe i bezpieczne. Wyboru da się dokonać także ze względu na panujące w danym sezonie nowości modowe i nowe trendy. oferta sprzętu bywa na tyle obfita i konkurencyjna, że alt2 każdy powinien znaleźć w niej opcję dopasowaną do jego narciarskich umiejętności i głębokości portfela. przekonajmy się, co na taki temat mówią eksperci: dział ogłoszeń naszego blogu pomoże w pozbyciu jak przygotować się na narty się starszego sprzętu, a baza danych firm przybliży nam ofertę sklepach z akcesoriami narciarskimi.   tomek Wyciślik Tirol-Ski Na zakupy zaleca się wybrać się między październikiem a grudniem. ; da się nawet "złapać szansę" w postaci przecenionych modeli z zeszłego sezonu. niezbędnym wyposażeniem narciarza, poza nartami i butami, okazują się: kask, gogle, kije, odpowiednia bielizna, ubiór zewnętrzny i rękawice.

Rozrzut cenowy bywa potężny, a ile zapłacimy na swoje wyposażenie zależy jedynie od naszej fantazji i zasobności portfela.

Na zakupy należy wybrać się do specjalnego sklepu, gdzie doświadczony personel dobierze sprzęt odpowiednio do naszych preferencji. Jeżeli chcemy się uczyć jazdy na nartach, możemy na początku alt3 wypożyczyć sobie sprzęt lub kupić używany (przynajmniej same narty). Osoba zaczynająca przygodę z narciarstwem alpejskim może przygotować się na wydatek przynajmniej 3.000 zł. Na sprzęt i ubiór niezbędny do uprawiania narciarstwa klasycznego zapłacimy połowę owej sumy. Oczywiście jeżeli cena odgrywa dla nas drugorzędną funkcję, to na skompletowanie sprzętu bez problemu zapłacimy nawet 15.000 zł. Jeżeli mamy już własny sprzęt,co zabrać na narty pamiętajmy o jego regularnym serwisowaniu. Narty powinny być serwisowane praktycznie po następującymi po sobie wyjeździe. Pamiętajmy, by sprzęt powierzać zawsze renomowanemu serwisowi. Współczesne narciarstwo to olbrzymi przemysł idący w parze z modą. da się więc jeździć na sprzęcie naszpikowanym nowinkami technicznymi, a przy tym doskonale wyglądać. Zapraszam do naszego sklepu, wypożyczalni i serwisu, gdzie będziesz mógł urzeczywistnić swoje marzenia.   Jakub ochota Chec Sport Elementy w jakie powinien wyposażyć się narciarz czy snowboarder to wyłącznie alt4 deska czy narty.

Trzeba pamietać o odpowiednim ubiorze.

Przy wyborze stroju, w jakim będziemy jeździć, zaleca się korzystać z pomocy sprzedawcy, gdyż dużo czynników wpływa na to, jaką kurtkę, bieliznę termoaktywną, buty czy rękawiczki należy kupić. Przy wyborze sprzętu zimowego trzeba się kierować przeprowadzeniem deski czy nart, gdyż ma to wpływ na bezpieczeństwo i na luksus jazdy. Należy zwrócić uwagę na to, aby rdzeń był drewniany, dlatego że kompozytowy piankowy występuje w tańszych nartach, co obniża czas ich użytkowania. Osoby początkujące zachęcamy do kupowania nart i desek o przeciętnym flexie (czyli sprężystości). Pozwolą one sprawniej opanować technikę jazdy i będą, jak się to mówi, "więcej wybaczały błędy". Jeżeli pewien człowiek lubi prędkość i jego umiejętności techniczne okazują się wysokie, wtedy bez problemu da się kupić narty czy deskę z twardszym flexem, co pozwoli na sprawniejsze szusy.    

 

Zobacz też 

Fizjoterapia Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness