Sporty na majówkę? Oto 6 propozycji!

Sporty na majówkę? Oto 6 propozycji!

Redakcja

2017-10-02

brak komentarzy

Jednym z więcej interesujących pomysłów na weekend majowy okazuje się wsiąść na rower i przejechać się dla kondycji i rekreacji. Nie wszystkim mimo wszystko okazuje się odpowiedzialny sport w rzeczywistej postaci i preferują uprawiać go cyfrowo. A więc zapraszam do rowerowej Elastomanii na smartfona. Elastomanii chyba nie trzeba przedstawiać. Nawet jeśli, to da się w zaledwie jednym zdaniu. Gra polega na odpowiednim balansowaniu motocyklem i przyspieszeniem, aby przejechać przez pagórkowate, pokręcone trasy. Zamieńcie motocykl na rower i mamy Gravity Defied. Gra okazuje się szczególnie prosta, momentami aż za prosta. Nie chodzi mi w tym sytuacji o pułap trudności, ze względu na to że taki z poziomu na pułap robi się coraz wyższy. Mam na uważa oprawę audiowizualną. O ile minimalistyczna, kolorowa grafika w tym przypadku wygląda naprawdę nieźle, o tyle brak ścieżki dźwiękowej, samo jak również efektów dźwiękowych okazuje się dla mnie trochę niezrozumiały.        mimo wszystko największą atrakcją redzkiego parku wodnego okazuje się wyjątkowa zjeżdżalnia, która rozpoczyna się w paszczy rekina. jazda poprzez ciemną rurę kończy się wjazdem do tunelu, prowadzącego poprzez akwarium pełne rekinów 9 sportów w sam raz na majówkę! i ponad 800 tropikalnych ryb! Prawdziwe żarłacze da się podziwiać więc w specjalnym basenie do nurkowania, w którym jedna ze ścian okazuje się przezroczysta. Emocje gwarantowane.             Aquapark Reda to nie jedynie zaczarowana kraina wodnych przygód, lecz również miejsce, w którym możesz się odprężyć i zrelaksować. Sprzyja temu strefa saun, czyli Saunarium. A to wszystko zaledwie dwie 60 minut od Elbląga!             To doskonała opcja na nadchodzącą majówkę, zwłaszcza, że pogoda nie rozpieszcza i na grilla może być nieco za chłód. Ponadto Aquapark Reda w tym czasie wydłuża 60 minut otwarcia. Już od 29 kwietnia do 6 maja będziesz w stanie odwiedzić to miejsce od godz. 8 do godz. 23, a 7 maja między godz. 8 a godz. 22. wybierz się na Tropikalną Majówkę do Redy!  Miętne położone na Południowym Mazowszu mniej więcej 60 km od Warszawy. Zielone tereny, miejsce idealne do odpoczynku od miejskiego zgiełku. Ośrodek sportowy położony okazuje się z dala od miejskiego zgiełku i gwaru, alt2 w malowniczej miejscowości Miętne, 55 km od Warszawy. dość pozytywny dojazd, interesujące zasady zdrowe, sąsiedztwo kompleksu parkowego z zabytkowym odrestaurowanym Dworkiem, piękne tereny zielone, nowoczesny i kompletny obiekt sportowy, hotel, restauracja i stołówk Codziennie: 3h treningów na korcie i 1,5h ogólnorozwojówki z trenerami KT Sporteum i nasz ulubiony videocoaching rezerwacje@sporteum.pl albo +48 796 998 234. szczegółowe wiadomości instruktor Tomek Tomczak tel. +48 606 101 7

Wiadomo, że największe europejskie stolice zawsze świetnie odwiedzić. Rzym, Paryż, Berlin, Praga, Madryt… Ale gdyby tak tegoroczną Majówkę spędzić w trochę mniej sztandarowych miejscach? Kilka dni to co prawda niedługo. da się mimo wszystko posmakować atmosfery pięknych zakątków, do których być może zechcesz powrócić w czasie letnich miesięcy. poniżej kilka weekendowych pomysłów zarówno dla miłośników dużych miast, a także amatorów wypoczynku na łonie natury.

Majówka w górach

największe pasmo górskie północnych Niemiec, czyli Harz, przyciąga wszystkich, którzy spragnieni są tajemniczych krajobrazów, wędrówek malowniczymi szlakami i ucieczki od zatłoczonych, gwarnych alt3 miast. W tej części kraju zauroczą Cię piękne doliny (Bode okazuje się chyba w szczególności wyróżniającą się), jeziora, na których da się uprawiać rozmaite sporty wodne, fantastyczne trasy rowerowe, ładne miasteczka, będące często uzdrowiskami.

Zamglona dolina Bode w górach Harz/ fot. http://www.pinterest.com/pin/89016530105209776/

Najważniejszym szczytem w Parku Narodowym Harz (i najwyższym w całych północnych Niemczech) okazuje się Brocken (1141 m n.p.m.). Podobno na szczycie, zwykle osnutym gęstą mgłą, spotykają się czarownice. w ogóle całe pasmo wygląda dość niezwykle, stąd liczne legendy, jakie wokół niego narosły. Na Brocken wjeżdża parowa kolejka wąskotorowa. Wyrusza z miasteczka Wernigerode, by po półtoragodzinnej podróży krętą trasą zatrzymać się na maksymalnie położonym dworcu kolejowym w Niemczech. To świetna atrakcja, któr

Zmiana kierunku – Południe. Ciekawą odpowiedzią na dręczące pytanie „dokąd na Majówkę?” okazuje się Albania. Na łapanie pierwszych promieni letniego słońca doskonale nadaje się Riwiera Albańska i jedno z najstarszych miast kraju – Durrës. Leży nad Adriatykiem i zostało założone alt4 jeszcze w czasach greckiej kolonizacji, ok. VII w. p.n.e. Ze względu na bogatą powieść, nadmorskie szaleństwo da się urozmaicić zwiedzaniem pradawnych zabytków. Największy na Bałkanach rzymski amfiteatr z I w. n.e., termy rzymskie, pozostałości murów obronnych to wyłącznie kilka wśród z wiekowych budowli, które nadają miastu wyjątkowy klimat.

błękitne wody Riwiery Albańskiej/ fot. http://www.pinterest.com/pin/472737292105768111/

Durrës okazuje się najbardziej znaczącym miastem riwiery. Ciepłe wody Adriatyku, rozległe, piaszczyste plaże i łagodny klimat (zwłaszcza wiosną, kiedy temperatury nie są jeszcze nieznośnie wysokie) otwierają perspektywy na doskonały relaks. Ponadto, wybrzeże bardzo świetnie zagospodarowano. Nie brakuje baz noclegowych, wypożyczalni sprzętu i parków zabawy. Dużą popularnością cieszą się też dzikie zakątki niedaleko Vlory oraz żwirowe plaże Orikum. Z rejonów zachodniej Albanii możesz przywieźć oryginalne pamiątki. Na ryneczkach opłaca się rozejrzeć się za tradycyjnie tkanymi kilimami, ręcznie zdobionymi naczyniami, wyrobami z wełny i filcu, dzbankami do parzenia kawy. Koniecznie spróbuj też miejscowej rakii lub koniaku.a.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness