Świąteczne obżarstwo - wiedziałaś czym to grozi?

Świąteczne obżarstwo - wiedziałaś czym to grozi?

Redakcja

2017-07-18

brak komentarzy

W ostatnich latach omija mnie to całe okołokomunijne szaleństwo. Większość moich znajomych i część rodziny zdecydowało albo zupełnie zrezygnować z tego sakramentu z racji swoich przekonań, albo odroczyć go w czasie, by sprawdzić, czy potomka okazuje się kupione przyjąć taki sakrament. W fakt, że grubo? :D Zupełnie serio, ja bym podziękowała za udział w tej imprezie. Przyszłabym do potomka przed tym całym komunijnym szaleństwem z najlepszymi życzeniami i pewnym skromnym jak uniknąć przejedzenia się w św.upominkiem, zapewne wyłamując się z całej owej szopki, która zostałaby ukręcona przez rodziców. Odwieczne pytanie: ile daje się na komunię?!

Dać pieniąadze czy prezent?

Mało czy dużo gotówki? 100, Świąteczne łakomstwo - ile może nas kosztować? 500 a może 1000?! Lada dzień zaproszeni goście będą się głowić: ile na komunię daje babcia, ile powinien dać na komunię dziadek, albo ile kasy musi dać chrzestna czy chrzestny, ciotka czy wujek. Którzy wg niektórych rodziców powinni prawdopodobnie zakotwiczyć zęby w ścianie i jeść przez kilka miesięcy suchy chleb z wodą, aby móc dać swojej chrześnicy grubą gotówkę, coby jej rodzice nosem nie kręcili. Dzisiejszy wpis chcę rozpocząć od prostego pytania.

Czy wydarzyło Wam się kiedykolwiek uznać,

że wydaliście za dużo gotówki na św. Bożego Narodzenia? Ile gotówki potrzebujemy na św. Bożego Narodzenia?  Myśleliście już, ile chcecie wydać na nadchodzące św.? mnóstwo ludzi krzyknie obecnie Nie, nie wiem, ile alt2 wydam!!!. Otóż WIESZ, gdyż to Ty podejmujesz decyzję. To Ty wiesz, co okazuje się dla Ciebie najważniejsze. Spędzenie świątecznego chwili z rodziną i bliskimi? Tworzenie wspólnych chwil i wspomnień? Radosna atmosfera przy świątecznym stole? Na początek przygotujmy listę wydatków, które nas czekają. św. przebiegają trzy dni — Wigilia, i i

II dzień świąt.

Robiąc listę, poszukajmy odpowiedzi na takie pytania: Wyjeżdżamy, czy zapraszamy gości? (wydatki transportu, przyjęcia jak utrzymać dietę podczas świąt świątecznego) Jakie dania ugotujemy? (wydatki składników) Ciasta pieczemy sami, nabywamy, a może goście przywiozą? Prezenty — ile, dla kogo, do jakiej sumy? Ozdoby świąteczne — pomogą z zeszłego roku, nabywamy czy robimy alt3 samodzielnie? Pomoc innym? Ile chcemy przeznaczyć na pomoc potrzebującym?

Czy naprawdę potrzebujemy fury gotówki?

Odpowiadając sobie na powyższe pytanie, zaleca się użyć podejście: nabywamy tyle, na ile nas stać. znaczy to, że nie wydajemy więcej, niż rzeczywiście mamy.    

Co to właściwie znaczy dla osoby dbającej o szczupłą sylwetkę? Przede wszystkim, nie przerywajmy leczeniu odchudzającej - przekonuje Cassetty.

Zdrowo odżywiająca się osoba dbająca o aktywność fizyczną

, nie trzeba się obawiać, że na przykład pączek w Tłusty Czwartek spowoduje, że przytyje. O ile codzienniedieta w św. trzymamy się rozsądnego jadłospisu, słodkie radość czy cheesburger od okresu do okresu nie wpłyną na obwód naszej talii. Boże Narodzenie alt4 okazuje się dla władz PRL najważniejszym testem w roku. Zwłaszcza dla Edwarda Gierka.

Sekretarz nigdy nie zapomniał w jakich okolicznościach doszedł do władzy

. Dlatego przed świętami rzucano na rynek nie jedynie choinki, lecz dodatkowo trochę luksusu – dezodoranty w spreju, peruki i pomarańcze. „Na świąteczny stół możemy nieomylnie zaplanować drób. Kurczaki okazują się w sklepach zawsze, świeże albo mrożone, bez wyjątku albo porcjowane, a na św. spodziewane okazują się dostawy indyków, gęsi i kaczek” – zapewniała czytelniczki przed Bożym Narodzeniem w 1974 r. redakcja tygodnika „Kobieta i Życie”. W taki sposób i sekretarz KC PZPR Edward Gierek realizował obietnicę z      

 

Zobacz też 

FormExplode Opinie 2017

Fizjoterapia Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness